Wsparcie dla rodziny z Aleppo

Z korespondencji parafialnej:

Szczęść Boże!
Uprzejmie dziękujemy za złożoną deklarację. To Państwo, jako parafia będziecie wspierać przez najbliższe pół roku – 6 miesięcy rodzinę:
Anni Boulos Marqos, nr ID: 10816
Anni Boulos Marqos ma 42 lata i mieszka w Aleppo. Jest wdową ma pod opieką siostrę. Jest bardzo uboga, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo jej problemy pogłębiają się. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi jej głód. Potrzebuje wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.
Informujemy również, iż w związku z porozumieniem, które nawiązały ze sobą organizacje wspierające ludność w Syrii, w tym w Aleppo; m.in. Caritas Polska informujemy, iż w celu uniknięcia konfliktów i napięć w Syrii wśród rodzin objętych pomocą; wynikających z różnych kwot wsparcia, ustalono, iż wszystkie organizacje będą wspierać rodziny w tym samym wymiarze,  tj. w przeliczeniu na złotówki – 510 zł. Pozostała kwota z deklaracji zostanie dodana do kwoty, która zostanie przekazana na kolejne, wspólne rodziny.

Z wyrazami szacunku,
Marta Szulc
Sekretarz Zarządu Caritas Archidiecezji Gdańskiej