7.10.2017 – Różaniec do granic

Nasza parafia bierze udział w tym wydarzeniu.
Szczegóły i zapisy na stronie: http://rozaniecdogranic.pl/

Pomysłodawca i organizator: Lech Dokowicz
Termin: 07.10.2017 r.
Skąd pomysł? : Maryja w objawieniach prosiła o pokutę i różaniec. P. Lech Dokowicz postanowił w setną rocznicę objawień w Fatimie, odpowiedzieć na wezwanie Maryi w skali narodu Polskiego. W zeszłym roku zaprosił Polaków do „Wielkiej Pokuty”, która odbyła się na Jasnej Górze. W tym roku zaprasza nas do modlitwy różańcowej – w całej Polsce w jednym czasie.
Intencja ogólna: Przebłaganie za grzechy Polaków, nawrócenie Polaków, pokój i jedność w narodzie. Przebłaganie za grzechy całego świata, nawrócenie ludzi na świecie, pokój na świecie.
Ogólny plan:
1. 11.00 Msza święta w kościołach stacyjnych – teksty liturgiczne będą podane po 7.09.
2. 14.00 Różaniec na granicy Polski (najbliżej możliwie – plaża)
– 4 części różańca – 2 części za Polskę i 2 części za cały świat

Zadanie dla parafii:
1. Wyznaczyć „punkty modlitwy” mniej więcej co 2 kilometry – miejsca w których ludzie zgromadzą się, aby rozejść się wzdłuż granicy tworząc sznur modlitwy (modlić się będziemy stojąc jeden obok drugiego).
2. Zadbać o wolontariuszy, którzy poprowadzą ludzi z kościoła do punktów modlitwy i pomogą im się ustawić jeden obok drugiego.
3. Modlitwa prowadzona będzie przez Radio Maryja, należy więc zabrać ze sobą telefon i słuchawki, aby modlić się słuchając radia. Najprawdopodobniej na miejscu będzie urządzenie nagłaśniające audycję z Radia Maryja.

Dalsze informacje niebawem.