Życzenia proboszcza i braci

Pokój i Dobro!
Gloria in excelsis Deo!

Aniołowie w niepowstrzymanej ciekawości i radości uchylają bram nieba, zerkając w dół, na niepozorną stajenkę, w której narodził się Jezus Chrystus, ich i nasz Pan. Wyśpiewują wobec ubogich pasterzy swój hymn „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!” [Łk 2,14], zapraszając ich do udziału w niebiańskiej liturgii. Pastuszkowie zmierzają do stajenki, by znaleźć Dzieciątko uwielbione przez aniołów. Wszyscy szukamy Jezusa. Mówił o tym proroczo św. Jan Paweł II podczas modlitwy Anioł Pański 10.02.1985 r.:

„Tak, każdy Ciebie szuka, Jezu Chryste. Wielu szuka Ciebie bezpośrednio, wzywając Cię po imieniu z wiarą, nadzieją i miłością. Są tacy, którzy szukają Ciebie pośrednio: poprzez innych. I są tacy, którzy szukają Ciebie, wcale o tym nie wiedząc… Niemniej jednak, wszyscy ludzie szukają Ciebie, przede wszystkim szukają Ciebie, ponieważ to Ty najpierw ich poszukujesz; ponieważ stałeś się człowiekiem dla wszystkich ludzi, w łonie Matki Dziewicy; ponieważ odkupiłeś wszystkich ludzi swoim Krzyżem.”

Uroczystość Bożego Narodzenia jest okazją, aby na nowo, choćby i na jedną noc, wzmóc to poszukiwanie. I tego, jako duszpasterze, z serca Wam życzymy: abyście, abyśmy wszyscy, na nowo odnaleźli Jezusa, tam gdzie na nas czeka w te Święta i każdego dnia – w Eucharystii:

„O nie masz Go już w szopce,
nie masz Go w żłóbku tam.
Więc gdzie pójdziemy Chryste,
gdzie się ukryłeś nam?
Pójdziemy przed ołtarze,
Wzniecić miłości żar
i hołd Ci niski oddać:
to jest nasz wszystek dar.”

Bracia franciszkanie