Droga Krzyżowa ulicami Gdyni

METROPOLITA GDAŃSKI ZAPRASZA

NA DROGĘ KRZYŻOWĄ ULICAMI GDYNI

Drodzy Mieszkańcy Gdyni!

Wieloletnią tradycję ma już Droga Krzyżowa idąca ulicami naszego miasta od Gdyńskiej Kolegiaty do krzyża na Kamiennej Górze. Poprzez wspólne rozważanie tajemnicy męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa, chcemy podziękować Bogu za łaskę odkupienia, a jednocześnie przeprosić za to wszystko, co nas od Niego oddala.

Zapraszam więc do udziału w Gdyńskiej Drodze Krzyżowej w piątek, 23 marca br. Rozpoczniemy ją o godz. 18.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zachęcam, aby w tę modlitwę zaangażowali się mieszkańcy całej Gdyni, ludzie wszystkich stanów, grup zawodowych i społecznych, dzieci i młodzież, wszystkie parafie na czele ze swymi duszpasterzami. Krzyż między poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej będzie niesiony przez wspólnoty pracujące i działające na terenie naszego miasta. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Abp Sławoj Leszek Głódź