Odpust w naszej parafii

W poniedziałek (9 kwietnia) w liturgii obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada w naszym Sanktuarium ustanowiony z racji koronacji obrazu przez J.E. Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia – odpust. Serdecznie zapraszamy tego dnia na Mszę św. odpustową o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie o. Leszek Łuczkanin – ekonom naszej zakonnej Prowincji. Podczas Mszy św. polecać będziemy + o. Mansweta Wardyna – byłego proboszcza naszej parafii. Po Mszy św. zawierzymy opiece Matki Bożej Królowej Matki Nadziei wszystkie rodziny naszej parafii.

Aby uzyskać odpust zupełny, należy:
– być w stanie łaski uświęcającej (lub, dla jego uzyskania, przystąpić do Spowiedzi św.)
– wzbudzić w sobie wewnętrzną postawę całkowitego oderwania od grzechu, także powszedniego;
– przyjąć Komunię św. (oczywiście lepiej jest uczynić to uczestnicząc we Mszy św.; jednakże dla uzyskania odpustu wymagane jest tylko przyjęcie Komunii św.);
– pomodlić się zgodnie z intencjami Ojca Świętego.