Pielgrzymka do Włoch

WŁOCHY

WENECJA, PADWA, CASSIA, SERRACAPRIOLI, POMPEJE, MONTE SANT`ANGELO, SAN GIOVANNI ROTONDO, LANCIANO, LORETO, WYPOCZYNEK NA PLAŻY W MANFREDONII

Termin: 30.07-13.08.2018r. /14 dni/

Koszt: 750zł + 450 Euro

 1. DZIEŃ ( 30.07 ):Wyjazd z GDYNI godz. 3.00 rano. Msza Św. na terenie Polski. Przejazd przez Jasną Górę do Czech. Obiadokolacja i nocleg w Hodoninie.
 1. DZIEŃ ( 31.07 ):Śniadanie i Msza Św. Przejazd przez Austrie –Wiedeń- Kahlenberg obiadokolacja i nocleg w ok. Wenecji
 1. DZIEŃ ( 1.08 ):Śniadanie. Przyjazd do Wenecji, przejazd statkiem turystycznym na Plac św. Marka. Przejazd do Włoch. Następnie zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego w PADWIE modlitwa przy grobie Świętego, przejście do grobu Leopolda Mandicza- patrona Dobrej Spowiedzi. Przejazd na obiadokolację i nocleg .
 1. DZIEŃ ( 2.08 ):Śniadanie. Przejazd do Siena, jest to położone w centrum Toskanii piękne zachowane średniowieczne miasto–Msza św. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Orvieto.
 1. DZIEŃ ( 3.08 ):Śniadanie. Przyjazd do Monte Cassino, Msza św. Zwiedzanie Klasztoru św. Benedykta oraz cmentarza żołnierzy polskich. Następnie przejazd do Sanktuarium M.B. w POMPEJACH, Zwiedzenie wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Pompejów.
 1. DZIEŃ ( 4.08 ):Śniadanie. Msza św. Przejazd do NEAPOLU – zwiedzanie stolicy Kampanii. Nawiedzenie grobu Ojca Dolindo. Tysiąc modlitw nie jest warta tyle, co ten jeden akt oddania się: […] „O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!” – powiedział neapolitańskiemu kapłanowi, ojcu Dolindo Ruotolo sam Pan Jezus, zapewniając, że ma ona potężną moc! Czas wolny na kawę w okolicach portu w Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.
 2. DZIEŃ ( 5.08 ): Śniadanie. Przejazd do Pietrelciny. Msza Św. w antycznym kościele w San

Giovanni Rotondo. Po południu Manfredonia Miasto położone we wschodniej części Italii, na Półwyspie Gargano odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg. Wieczorem wspólny różaniec w Bazylice Św. O. Pio.

 1. DZIEŃ (6.08 ):Śniadanie. Msza Św. Wycieczka po San Giovanni Rotondo – miasteczka położonego na szlaku pątniczym od VI wieku. Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg. Obiadokolacja i nocleg.
 2. DZIEŃ ( 7.08 ): Śniadanie. Będąc w San Giovanni Rotondo wybierzemy się do Monte Sant’ Angelo, oddalonego o 26 km. Początki tego sanktuarium sięgają V wieku, kiedy objawił się tutaj na górze św. Michał Archanioł-Msza Św. Wzgórze wznosi się na wysokość 843 m. n.p.m. Monte Sant’Angelo to ważne centrum kulturalne, można tam zobaczyć Bazylikę, wieżę dzwonniczą, fontannę z figurą Świętego Michała Archanioła. Przejazd na plaże w południe. Obiadokolacja i nocleg.
 3. DZIEŃ ( 8.08 ): Śniadanie. Następnie przejazd do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego – Ojca Matteo, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Wspólna msza święta . Następnie pobyt na plaży.
 4. DZIEŃ ( 9.08 ): Śniadanie .Msza Św. Wyjazd z Półwyspu Gargano, przejazd wzdłuż Adiatyku do Bari – zwiedzanie miasta związanego z królową Boną oraz św. Mikołajem. Zwiedzanie: katedra św. Mikołaja z grobem Świętego i grobem Bony Sforzy, kościół św. Marka, Zamek Fryderyka Szwabskiego, Kolumna Sprawiedliwości – pręgierz. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.
 5. DZIEŃ ( 10.08 ): Śniadanie. Przejazd do LANCIANO, gdzie w VIII w. Miał miejsce Cud Eucharystyczny. Msza Św. w sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Przejazd do MANOPELLO Przejazd do Ortony – miasta o bogatej historii, kulturze i sztuce. Spacer po starym mieście o gęstej zabudowie i malowniczych zaułkach. Udamy się do katedry pod wezwaniem św. Tomasza, w której przechowywane są doczesne szczątki Apostoła. W jej wnętrzach zobaczymy obrazy ze scenami z życia świętego Tomasza oraz bogato zdobioną freskami kopułę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Loreto.
 1. DZIEŃ (11.08 ):Śniadanie. Przejazd do LORETO, gdzie znajduje się Sanktuarium Santa

Casa, miejsce kultu Maryjnego, z tzw. Świętym Domkiem, który jest nazaretańskim domem Maryi. Zwiedzanie Bazyliki. Oraz Cmentarza Żołnierzy Polskich. Po południu odpoczynek nad morzem. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg w LORETO.

 1. DZIEŃ (12.08):Śniadanie. Msza Św. Wyjazd z Loreto do Tarvisio przez San Marino. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio.Jest to miejscowości turystyczna położona w Alpach Julijskich w autonomicznym regionie Friuli – Wenecja Julijska, w prowincji Udine, w północno-wschodnich Włoszech, tuż przy granicy ze Słowenią i Austrią. Miejsce te od wieków słynie z tego, że położone jest na styku »świata« romańskiego, germańskiego i słowiańskiego.
 2. DZIEŃ (13.08): Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

  • Autokar kl. Turystycznej (WC, barek, odtwarzacz CD, DVD) Pakiet ubezpieczeń
  • Noclegi w hotelach ( pokoje 2,3 os.)
  • Wyżywienie wg programu
  • Opieka duchowa i pilota

CENIE NIE SĄ ZAWARTE: 50 Euro

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, parkingi, wjazdy do miast, winiety, miejscowi przewodnicy
  • Przejazd statkiem turystycznym na Plac św. Marka do WENECJI (10 Euro)
  • Zwiedzenie wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym (bilety wstępu 20 Euro)

W RAMACH REKREACJI

Zapewniam w ciągu 6 dni wypoczynek na plaży.

Zabieramy ze sobą m.in.:

ważny dowód osobisty lub paszport, lekarstwa – które przyjmujemy, wygodne obuwie, okulary, nakrycie głowy, stroje kąpielowe.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy.

Program będzie realizowany w całości – kolejność może ulec zmianie.

ZAPISUJĄC SIĘ NALEŻY PODAĆ: IMIĘ I NAZWISKO, ADRES ZAMELDOWANIA, PESEL, NR. DOWODU OSOBISTEGO, NR. TELEFONU KONTAKTOWEGO

Opłaty w Euro dokonujemy dla pilota grupy – w autokarze lub na konto Biura.

Zapisy : Tel. 501- 581- 940

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!