XX Zaduszki Jazzowe

Serdecznie zapraszamy do udziału w Zaduszkach Jazzowych. Start o godzinie 19:00 w Kościele Franciszkanów ul. Ujejskiego 40.

Zaduszki Jazzowe to piękny polski zwyczaj, mający swój początek w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Wówczas jazz, jako muzyka wroga ideologicznie (okres socrealizmu w sztuce), był zakazany. Muzycy zbierali się w prywatnych mieszkaniach i grali dla wtajemniczonych słuchaczy. W okresie Zaduszek takie spotkania miały miejsce w Krakowie, gdzie muzycy tworzyli historię polskiego jazzu. Na fali odwilży popaździernikowej jazz wyszedł z okresu katakumbowego i odtąd Zaduszki Jazzowe odbywają się corocznie już w oficjalnej formie, pozwalając na uczestnictwo szerszemu gronu odbiorców.
Muzycy poświęcają swój czas i dzielą się ze słuchaczami owocem swojego talentu, nie pobierając gaży. Chcą przede wszystkim upamiętnić zmarłych już kolegów i mistrzów różnych gatunków muzyki – jazzu, bluesa, rocka, reagge i innych.
Zaduszki jazzowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i okolic. Wpisały się w kalendarz ważniejszych oczekiwanych dorocznych koncertów. Gromadzą wielopokoleniowe grono słuchaczy wypełniających po brzegi nawę i empory kościoła.
Wstęp wolny.

Tak było w 2017 roku: