Kilometry dla Misji

Zapraszamy do włączenia się w nową inicjatywę Sekretariatu Misyjnego, któremu patronuje św. Jana Paweł II.

Zapraszamy Cię do uczczenia 100. rocznicy urodzin papieża Polaka św. Jana Pawła II, wielkiego misjonarza i patrona Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni.

Jak to zrobić?

 1. STO KILOMETRÓW
  W okresie między majem a październikiem tego roku pokonaj dystans 100 km mając w sercu intencję modlitewną podaną w kolejnym punkcie. Zrób to w wybrany przez siebie sposób: spacerem, marszem, biegiem, nordic walking, rowerem, wpław, kajakiem lub jeszcze inaczej.
  Nie musisz tego robić w zorganizowanej grupie, możesz pokonać go samodzielnie, z rodziną lub przyjaciółmi, jednego dnia lub rozłożyć go na etapy.
 2. MODLITWA
  Do wysiłku fizycznego dodaj modlitwę w intencji dziękczynnej za dar tego Świętego dla Kościoła i świata oraz o pomyślny rozwój nowo tworzącej się misji franciszkańskiej w Afryce.
 3. REDEMPTORIS MISSIO
  Przeczytaj encyklikę Redemptoris Missio papieża Jana Pawła II, aby poznać jego przesłanie o potrzebie głoszenia Ewangelii światu.
 4. OFIARA
  Złóż dobrowolny dar serca na rozwój (rozbudowę) Centrum Medycznego im. św. Jana Pawła II w Ruiri (Kenia). Wpłaty można kierować na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni nr 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 tytułem: Przychodnia Ruiri.

Prześlij zdjęcia z trasy oraz informacje w jaki sposób i gdzie pokonałeś dystans 100 km ( mapki i (lub) opis) na adres biuro@sekretariatmisyjny.pl. A my prześlemy Ci medal na pamiątkę wydarzenia.

Franciszkański Sekretariat Misyjny
Twitter
Instagram

#kdm #misje #franciszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *