Ogłoszenia duszpasterskie


 

XVII Niedziela Zwykła
24 lipca
A.D. 2016

 

 

 1. Zapraszamy na koncert połączony z uwielbieniem i wspólna zabawą pt. „Finał Światowych Dni Młodzieży w Gdyni”. Koncert będzie miał miejsce dzisiaj na Placu Grunwaldzkim obok Teatru Muzycznego w godzinach od 15.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 2. W poniedziałek (25.07) w liturgii obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła oraz wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 dokonamy poświęcenia pojazdów. Osoby, które pragną, aby ich samochód został poświęcony prosimy o ustawienie pojazdów wokół kościoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Krzysztof Bartczak oraz pan Krzysztof Duda – nasz organista. W intencji solenizantów modlić się będziemy w poniedziałek (1.08) na Mszy św. o godz. 18.00. We wtorek (26.07) wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców NMP. W tym dniu w naszych modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach. Dla żyjących prośmy o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych prośmy o życie wieczne.

 3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Matki Nadziei. O godzinie 18.00 – Msza św. w intencjach zapisanych w księdze próśb i podziękowań znajdującej się przy obrazie Matki Bożej.

 4. W czwartek 28 lipca – z Elbląga wyrusza Franciszkańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom uczestnicząc codziennie w naszym Sanktuarium we Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej Apel Jasnogórski w intencji pielgrzymów.

 5. W miesiącach wakacyjnych kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku tylko po południu od godz. 16.00 do 17.30.

 6. W miesiącu lipcu i sierpniu w naszym Sanktuarium odprawiamy dodatkową niedzielną Mszę św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

 7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja w naszym Sanktuarium od poniedziałku do soboty w godzinach od 16.00 do 18.00. W tym czasie istnieje także możliwość przystąpienia do spowiedzi.

 8. W przyszłą niedzielę 31.07 po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na Koncert – Misterium pt. „Totus Tuus – Nadzieja” w wykonaniu zespołu „The Wellness Sound”.

 9. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna kolejną edycję akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Tak jak w poprzednich latach mamy do rozdania plecaki, które można wypełnić przyborami szkolnymi na rzecz dzieci z rodzin potrzebujących. Plecaki można odbierać po Mszy świętej. Prosimy o zwrot napełnionych plecaków przyborami szkolnymi do dnia 21 sierpnia. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

 10. Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom wypoczywającym na wakacjach życzymy wielu łask oraz opieki Matki Bożej Królowej – Matki Nadziei.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  śp. + Romuald Szymczak, lat 84 z ul. Partyzantów
  śp. + Tadeusz Giziński, lat 71 z ul. Górnej

Dobry Jezu a nasz Panie…