Ogłoszenia duszpasterskie


 

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu
18 lutego A.D. 2018

1. Dzisiaj godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadza za dobrowolną ofiarę skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Skarbonki z zebranymi ofiarami będziemy składać w ramach procesji z jałmużną wielkopostną w czasie liturgii Wielkiego Czwartku.
3. Wolontariusze Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego rozprowadzają po Mszach św. woreczki ryżu jako jałmużnę wielkopostną. Jest to akcja dobroczynna dla głodujących dzieci z Kenii i Ekwadoru. Zechciejmy włączyć się do tej akcji. Do nabycia są także śpiewniki z pieśniami wielkopostnymi i Gorzkimi Żalami.
4. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będą z nami Parafialne Zespoły Caritas dekanatów gdyńskich. Po Mszy św. spotkanie w salce.
5. We wtorek od godz. 17.00 bezpłatnych porad udziela prawnik.
6. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 9.30 i 18.30. Dla dzieci o godz. 17.00.
7. W sobotę na godz. 19.00 zapraszamy na próbę scholii przygotowującej śpiew na Triduum Paschalne. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby ubogacić liturgię śpiewem lub grą na instrumentach zapraszamy.
8. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na godz. 17.00 do naszego Sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową, prowadzoną przez przedstawicieli grup duszpasterskich parafii.
9. Rodziców którzy chcieliby ochrzcić dziecko w czasie Liturgii Nocy Paschalnej prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
10. Przy wyjściu z kościoła od strony zakrystii przy krzyżu adoracyjnym można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji ofiarodawców odprawimy Mszę św. rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania.
11. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu.
12. Pragniemy poinformować, iż rozpoczynamy w naszej parafii bezpłatną pomoc dzieciom w nauce. W każdą sobotę o godz. 10.00 w salce pod kancelarią zapraszamy dzieci, które potrzebują pomocy w nauce języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i przyrody. W przyszłości pragniemy rozszerzyć zakres pomocy na inne przedmioty. Osoby, które chciałyby w ramach wolontariatu pomóc dzieciom w nauce innych przedmiotów zapraszamy do współpracy.
13. W sklepiku w kruchcie kościoła można nabyć krople i zioła o. Grzegorza Sroki.
14. Wszystkim parafianom, modlącym się w naszym Sanktuarium życzymy wielu łask i opieki Matki Bożej Królowej Matki Nadziei.