Ogłoszenia duszpasterskie


 

Ogłoszenia duszpasterskie
XIX Niedziela zwykła
12 sierpnia A.D. 2018
1. Zbieramy przybory szkolne. W tym roku wyprawki szkolne przekażemy dzieciom z polskich rodzin naszej franciszkańskiej parafii w Grodnie na Białorusi. Dziękujemy za wsparcie tej akcji. Przybory szkolne można przynosić do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
2. W poniedziałek (13.08) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W czasie nabożeństwa przed Najśw. Sakramentem odmówimy część różańca oraz przejdziemy w procesji eucharystycznej. W tym dniu swoje 73 urodziny obchodzi J.E. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. W naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu naszej Archidiecezji.
3. We wtorek – (14.08) obchodzimy odpust św. Maksymiliana – patrona naszego Sanktuarium. W tym dniu o godz. 15.00 z kościoła św. Maksymiliana na Witominie na sumę odpustową do naszego Sanktuarium wyruszy pielgrzymka. W czasie drogi przez las rozważać będziemy 9 stacji obrazujących życie św. Maksymiliana. O godz. 18.00 zapraszamy do uczestnictwa w sumie odpustowej, której przewodniczyć będzie nasz współbrat – franciszkanin – o. bp Edward Kawa – biskup pomocniczy Archidiecezji Lwowskiej. Z racji odpustu kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
4. W środę (15.08) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz 98 rocznicę „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym Sanktuarium Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. wakacyjnej o godz. 20.00. Na każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia ziół i kwiatów.
5. W czwartek (16.08) na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, TV Trwam, Radia Maryja i innych mediów katolickich.
6. Do końca sierpnia zapraszamy na dodatkową niedzielną Mszę św. o godz. 20.00.
7. W poniedziałek (13.08) rozpoczynamy remont schodów do kaplicy św. Antoniego oraz murów klasztornych.
8. Wszystkim parafianom oraz modlącym się w naszym Sanktuarium życzymy wielu łask oraz opieki Matki Bożej Królowej Matki Nadziei.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
śp. + Urszula Marciniak, lat 92 z ul. Bpa Dominika
śp. + Krystyna Zielińska, lat 80 z Al. Zwycięstwa
śp. + Bolesław Stucki, lat 95 z ul. Bpa Dominika
śp. + o. Stefan Malandy zmarły w Darłowie; pracował w Gdyni w latach 1969-71 i od 1983 do 1986 roku;
Dobry Jezu, a nasz Panie…