Ogłoszenia duszpasterskie


 

XIII Niedziela Zwykła
26 czerwca
A.D. 2016

 

 1. Drodzy Parafianie, Sympatycy naszego kościoła, Kochani Goście! Rozpoczynając wakacje oraz czas urlopów życzymy Wam Pokoju i Dobra, nabierania sił fizycznych i duchowych, trwania przy Bogu i ciągłego doświadczania Jego ogromnego miłosierdzia, abyście w swoich rodzinach i wspólnotach znaleźli radość i szczęście. Tego z całego serca życzą Wam: Franciszkanie.
 2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na pokrycie kosztów remontu kaplicy św. Maksymiliana. Za Wasze otwarte serce i złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie i Bóg Zapłać!
 3. Przy wyjściach z kościoła można dzisiaj nabyć książeczkę o naszych Męczennikach Franciszkańskich Zbigniewie i Michale pt. Kochać aż do ofiary z życia.
 4. Do końca miesiąca czyli do czwartku włącznie zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe na godz. 17.30.
 5. W środę 29 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 6. Od piątku 01 lipca do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku tylko po południu czyli od godz. 16.00 do 17.30.
 7. W pierwszy piątek miesiąca 01 lipca Spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 16.00, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca 02 lipca Nabożeństwo Pierwszych Sobót po Mszy św. o godz. 9.00.
 9. W przyszłą niedzielę 03 lipca na sumie parafialnej o godz. 10.00 odbędzie się wprowadzenie liturgiczne o. Piotra Matuszaka w posługę Proboszcza naszej parafii. Nowego Proboszcza polecamy wstawiennictwu u Matki Nadziei oraz pamięci modlitewnej wszystkich parafian. Natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za 2 lata pracy w naszej Parafii o. Łukaszowi Śliwińskiemu, który decyzją Kapituły Prowincjalnej został przeniesiony do klasztoru w Gelsenkirchen w Niemczech.
 10. Informujemy również, że o. Zenon Garus, dotychczasowy Asystent Prowincjalny ds. Misji został wybrany przez Kapitułę Prowincjalną Gwardianem i Proboszczem klasztoru i parafii w Gnieźnie. Natomiast nowym Asystentem ds. Misji został br. Robert Kozielski.
 1. Czcigodnym Ojcom: Zenonowi i Łukaszowi dziękujemy z serca za czas spędzony w klasztorze i parafii Gdyńskiej i życzymy wielu łask Bożych w nowych klasztorach. Natomiast witając w naszej wspólnocie br. Roberta życzymy mu, by czuł się w naszym klasztorze i parafii jak w domu.