Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Adwentu
21 grudnia A.D. 2014

 1. Do końca Adwentu, czyli do środy 24 grudnia, zapraszamy na Mszę św. Roratnią o godz. 6.30.
 2. Parafialny zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można nabyć w cenie 6 i 16 zł.
 3. Również po każdej Mszy św. młodzież z franciszkańskiego duszpasterstwa TAU rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 4. Opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Zachęcamy do skorzystania przed Narodzeniem Pańskim z sakramentu pokuty i pojednania. Dzisiaj spowiadamy w czasie każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek będziemy spowiadać podczas Mszy św. czyli o godz. 6.30, 8.00, 9.00 i 18.00 oraz od godz. 16.00 podczas Adoracji Najświętszego sakramentu. W środę 24 grudnia spowiedź będzie od godz. 6.30 do godz. 12.00. Podczas Świąt Narodzenia Pańskiego nie spowiadamy.
 6. W środę 24 grudnia będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego. Zadbajmy o to by ten czas był godnie przeżywany przez każdego z nas. Podczas tradycyjnej Wieczerzy Wigilijnej nie zapomnijmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Pisma św., łamaniu się opłatkiem czy tez śpiewaniu kolęd. Niech uwieńczeniem tego radosnego wieczoru będzie wspólna Pasterka, na którą zapraszamy do naszego kościoła o godz. 24.00, po której we wspólnocie parafialnej podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie świąteczne życzenia. Wcześniej czyli o godz. 22.00 zapraszamy również na Wieczorną Mszę św. Wigilijną.
 7. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia oraz 26 grudnia w Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika, Msze św. będą sprawowane jak    w każdą niedzielę.
 8. W piątek 26 grudnia decyzją Konferencji Episkopatu Polski nie obowiązuje post.
 9. W sobotę 27 grudnia w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty poświęcenie wina podczas Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd Jest taki dzień… w wykonaniu zespołu Siciarek Quartet. Na koncert serdecznie zapraszamy w imieniu Prezydenta Miasta Gdyni, Rady dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana oraz Franciszkanów.
 10. Za tydzień 28 grudnia będziemy obchodzić Niedzielę św. Rodziny. Podczas każdej Mszy św. małżonkowie będą mieli okazję odnowić swoją przysięgę małżeńską, dlatego prosimy aby w miarę możliwości na Mszę św. przyjść razem.
 11. W tym tygodniu z naszej Parafii  do Pana odeszła Halina Szyszkowicz, lat 78 z ul. Bat. Chłopskich.