Ogłoszenia duszpasterskie


.

Ogłoszenia duszpasterskie
26 Niedziela Zwykła
27 września A.D. 2015

1. Na dzisiejszą Niedzielę i cały nadchodzący tydzień wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz trwania przy Jezusie w naszych codziennych obowiązkach.

Dziś na wszystkich Mszach kazania głosi o. Mateusz Stachowski, prowincjalny asystent do spraw mediów. Po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę do puszek na rzecz franciszkańskich mediów (m.in. FranciszkanieTV).

2. Przez cały tydzień zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie przed Uroczystością św. Franciszka po Mszy św. o godz. 18.00.
3. Jutro czyli w poniedziałek 28 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić w intencji naszego solenizanta   o. Mateusza Stachowskiego.
4. Również jutro 28 września o godz. 15.00 zapraszamy już po raz trzeci do wspólnej modlitwy w ramach akcji: Rozpal Iskrę Bożego Miłosierdzia na ulicy swojego miasta. Na modlitwę zapraszamy pod Krzyż na Al. Piłsudskiego.
5. We wtorek 29 września zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.00 do kawiarenki Greccio.
6. W czwartek 01 października rozpoczynamy miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W naszym kościele różaniec będziemy odmawiali codziennie     o godz. 17.30 oraz dodatkowo w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00.
7. W pierwszy piątek miesiąca 02 października zachęcamy do skorzystania    ze spowiedzi podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo spowiedź dla dzieci     od godz. 16.30. O godz. 17.00 dodatkowa Msza św. Do chorych w domach udamy się w pierwszy piątek od godz. 9.00.
8. W pierwszą sobotę miesiąca 03 października Nabożeństwo Pierwszych Sobót po Mszy św. o godz. 09.00.
9. W sobotę 03 października po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uroczyste franciszkańskie nabożeństwo Transitus czyli pamiątkę przejścia św. Franciszka z tego świata do nieba. Na nabożeństwo zapraszamy w sposób szczególny wspólnoty związane z naszą parafią oraz wszystkich wiernych, którym bliska jest duchowość franciszkańska. Na nabożeństwo prosimy przynieść ze sobą świece.
10. W przyszłą niedzielę 04 października będziemy obchodzić Uroczystość Świętego Ojca Franciszka. Tego dnia o godz. 15.00 odbędzie się błogosławieństwo zwierząt na dziedzińcu przed klasztorem.
11. Również w przyszłą niedzielę 04 października spotkanie dla kandydatów    do bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00.
12. W tym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana:

Śp. Jadwiga Pazderska – Słomska, lat 92 z ul. Partyzantów

Śp. Jadwiga Górska, lat 99 z Al. Zwycięstwa

                                                  Dobry Jezu a Nasz Panie…