Ogłoszenia duszpasterskie


.

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
24 maja A.D. 2015

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przygotowuje nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przypadającą w przyszłą niedzielę, 24 maja.
 2. W dniu dzisiejszym zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski po każdej Mszy Świętej są zbierane ofiary do puszek na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.
 3. Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30.
 4. We wtorek 19 maja spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.00 w kawiarence Greccio.
 5. Akcja Katolicka z parafii MB Nieustającej Pomocy w Gdyni przy ul. Portowej zaprasza na spotkanie z p. Ewą Kubasiewicz – Houèe pt. Syberyjskie Dzieci. Spotkanie odbędzie się 22 maja. Szczegóły na plakacie.
 6. W czwartek 21 maja zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny oraz mediów katolickich o godz. 18.00.
 7. W sobotę 23 maja o godz. 11.00 odbędą się w naszym kościele święcenia kapłańskie, które przyjmie o. dk. Maciej z Gdyni oraz święcenia diakonatu, które przyjmie br. Kamil z Koszalina. Zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości naszych parafian i prosimy o modlitwę w intencji nowo wyświęconych.
 8. W przyszłą niedzielę 24 maja zapraszamy na Koncert Muzyki Dawnej o godz. 19.00 do kościoła górnego.
 9. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży na polach Lednickich. Wyruszamy z Gdańska w piątek 5 czerwca popołudniu. Wracamy w niedzielę 7 czerwca. W programie oprócz pobytu na polach Lednickich, przewidziany jest wspólny piątkowy wieczór przy ognisku, nocleg przy naszych franciszkańskim klasztorze w Radziejowie oraz zwiedzanie Gniezna. Koszt – 80 zł. Zapisy wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie powolanie.com.pl.   Więcej informacji w zakrystii lub klasztorze.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana:
 • Śp. Halina Naglewska, lat 75 z Sopotu
 • Śp. Alina Czortek, lat 71
 • Śp. Jerzy Kurek, lat 63 z ul. Górnej
 • Śp. Witold Komisorajtis, lat 99 z ul. Partyzantów