Ogłoszenia duszpasterskie


Ogłoszenia duszpasterskie
I niedziela adwentu
29 listopada A.D. 2015

 1. Zgodnie z zapowiedzią  Episkopatu Polski w dzisiejszą I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz obchody jubileuszu chrztu Polski.  Z tej okazji na Mszy św.    o godz. 10.00 zostanie (została) w sposób uroczysty zapalona świeca jubileuszowa, która niech nam przypomina o źródle miłosierdzia, które początek ma w tajemnicy chrztu św.
 2. W dzisiejszą niedzielę kazania w naszym kościele głosi o. Robert – Asystent Prowincjalny ds. Powołań. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć dzieło powołań w naszej Prowincji dobrowolną ofiarą.
 3. Również w dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowennowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Od jutra czyli od 30 listopada zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 6.30. W sposób szczególny na Roraty zapraszamy dzieci . Na Roraty prosimy przynosić lampiony lub świece.
 5. W środę 02 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną katechezę parafialną – Ateizm jako wiara uszkodzona. Katechezę poprowadzi p. Dorota Dźwig.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca 03 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W pierwszy piątek miesiąca 04 grudnia spowiedź św. podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci, a o godz. 17.00 Msza św. Do chorych w domach udamy się w piątek od godz. 9.00. Również w każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na przygotowanie do niedzielnej liturgii w ramach spotkań wspólnoty Fraternia oraz Odnowy w Duchu Świętym.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca 05 grudnia po Mszy św. o godz. 9.00 Nabożeństwo Pierwszych Sobót.
 9. W sobotę 5 grudnia w Peru dokona się beatyfikacja dwóch naszych współbraci o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy zostali zamordowani 1991 roku. Telewizja Polska przygotowała o nich film dokumentalny pt: „Życia nie można zmarnować”. Premiera w najbliższy piątek 4 grudnia na TVP1 o godz. 20.25 . Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
 10. W przyszłą niedzielę 06 grudnia młodzież Oazowa będzie rozprowadzała własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.
 1. W tym tygodniu kontynuujemy w naszej parafii roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. W tym roku opłatki będą roznosić Panowie: Andrzej Nurek, Łukasz Gojtowski, Grzegorz Formela oraz br. Jan. Wszystkie osoby będą miały przy sobie specjalny identyfikator podpisany przez o. Proboszcza. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic: Dąbrowskiego, Harcerskiej, Świętojańskiej, Śniadeckich, Wachowiaka oraz Al. Zwycięstwa.
 2. Młodzież męską i żeńską zapraszamy w przyszły weekend do Koszalina, na rekolekcje franciszkańskie po hasłem „Jeśli Bóg Ciebie kocha, to również doświadcza”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga, poprzez wpatrywanie się w życie Św. Franciszka z Asyżu. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 3. W dniach od 05-13 marca 2016 organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt 3290 zł. i 90 dolarów. Zgłoszenia w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.
 4. W tym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana:

Śp. Stefania Białobrzeska, lat 91 z ul. Grottgera

Dobry Jezu a Nasz Panie…