Ogłoszenia duszpasterskie


Ogłoszenia duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła
uroczystość poświęcenia własnego kościoła
26 października A.D. 2014

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość poświecenia naszego kościoła. Niech to będzie okazja dla nas wszystkich do zadania sobie pytania: jak ja dbam, szanuję i buduję swój kościół? Pamiętajmy dzisiaj o budowniczych naszego kościoła, o tych wszystkich, którzy w tym kościele posługiwali, przyjmowali sakramenty i o tych, którzy obecnie korzystają z naszej świątyni.
 2. Dzisiaj o godzinie 14:00 serdecznie zapraszamy do dolnego kościoła na wyjątkowy spektakl „Miasto moje” z repertuaru teatru Biuro Rzeczy Osobistych. Przedstawienie nawiązujące do historii Gdyni i tradycji Kaszub, przygotowane jest przez stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych.
 3. We wtorek 28 października spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.00.
 4. W środę dnia 29 października 2014 o godz. 16.00 zapraszamy do kawiarenki Greccio na film pt. „Niebo istnieje naprawdę”.
 5. W piątek 31 października zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych o godz. 17.00 do Dolnego Kościoła.
 6. Również w piątek 31 października w wigilie Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy o godz. 19.30 na „Noc Świetych”. Będzie to nabożeństwo przy relikwiach różnych świętych połączone z katechezą oraz Mszą św. Serdecznie zapraszamy do chrześcijańskiego przeżywania tej uroczystości.
 7. W sobotę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane jak w każdą niedzielę. W tym dniu odbędzie się tradycyjnie procesja na cmentarzu witomińskim z modlitwami za zmarłych o godz. 14.30. Początek procesji przy bramie głównej. Po procesji na cmentarzu dodatkowa Msza św.
 8. Również 1 listopada nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. W przyszłą niedzielę 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych procesja wewnątrz kościoła z modlitwami za naszych bliskich po sumie parafialnej         o godz. 10.00.
 10. Do końca października zapraszamy na różaniec codziennie o godz. 17.30, oraz w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00, który jak co roku prowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 11. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych drogich zmarłych. Jak co roku będziemy się przez cały miesiąc modlić za zmarłych, o godz. 17.30 nieszpory i wypominki oraz o godz. 18.00 Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych. Już teraz można zaopatrzyć się w odpowiednie karki wyłożone przy wyjściach z kościoła.
 12. Składamy serdeczne Bóg Zapłać tym wszystkim, którzy wsparli nas dzisiaj ofiarą na rzecz zapłaty za remont schodów na chór od ul. Ujejskiego. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wasze dobre i otwarte serca.
 13. W tym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana:
 • Śp. Adama Falow, lat 68 z ul. Krakowskiej w Rumii
 • Śp. Sabina Kwiatkowska, lat 85 z ul. Bpa Dominika
 • Śp. Katarzyna Pokraczyńska, lat 90 z ul. Bpa Dominika
 • Śp. Maria Mikucka – Schulta, lat 67 z ul. Legionów