Ogłoszenia duszpasterskie


.

Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna
19 kwietnia A.D. 2015

  1. Na kolejną już III Niedzielę Wielkanocną życzymy naszym Czcigodnym Parafianom oraz Sympatykom i Gościom trwania w radości z tego, że Jezus Zmartwychwstał i żyje, że wyzwolił każdego z nas od śmierci i dał nam nowe życie.
  2. W dniach 24-26 kwietnia w Domu Świętego Maksymiliana w Gdańsku odbędą się rekolekcje poświęcone tematyce przezwyciężania lęku. Temat rekolekcji brzmi: „Nie lękajcie się. Miłość większa od lęku”. W ramach rekolekcji zapewniony jest nocleg oraz wyżywienie. Koszt 190 zł. Szczegóły w zakrystii oraz na stronie dmk.pl.
  3. W czwartek, 23 kwietnia, w liturgii będziemy obchodzić uroczystość         św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  4. W przyszła niedzielę, 26 kwietnia, hospicja z terenu Archidiecezji Gdańskiej zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Pola Nadziei na Pomorzu 2015”. Corocznie pomorskie hospicja otaczają swoją opieką około 3 tysięcy dorosłych i dzieci. Za tydzień przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki na rzecz dwóch gdyńskich hospicjów :           św. Wawrzyńca i Bursztynowej Przystani. W podziękowaniu każdy darczyńca otrzyma żółtego żonkila – kwiat symbolizujący nadzieję.
  5. W tym tygodniu odeszli do Pana:
  • Śp. Jadwiga Lewandowska, lat 94 z ul. Gen. Maczka
  • Śp. Małgorzata Holldorf z d. Dziwulska, lat 63 z Monachium