Ogłoszenia duszpasterskie


Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX
Niedziela Zwykła (Niedziela Misyjna)
19 października A.D. 2014

 

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy wraz z całym Kościołem jako Niedzielę Misyjną. W naszym kościele Słowo Boże głosi dzisiaj o. Zenon Garus – Prowincjalny Asystent ds. Misji. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również Tydzień Misyjny pod hasłem: Z Ewangelią do narodów. Po Mszach św. będziemy rozdawać kalendarze misyjne na przyszły rok, będzie też okazja  do osobistego wsparcia naszych misji franciszkańskich.
  2. Przez cały październik zapraszamy na Różaniec codziennie o godz. 17.30, oraz w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00, który jak co roku prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
  3. W czwartek 23 października o godzinie 19:00 w dolnym kościele odbędzie  się koncert zespołu The Continentals. Na profesjonalnej scenie razem z zespołem wystąpią dzieci, które wcześniej będą przygotowywane podczas specjalnych warsztatów. Wstęp wolny.
  4. Młodzież męską zastanawiającą się nad własną drogą życia i pragnącą zbliżyć się do Boga zapraszamy na „Franciszkański Weekend Powołaniowy”, który odbędzie w przyszły weekend tj. od 24 do 26 października w Darłówku. Koszt uczestnictwa – ofiara dobrowolna. Więcej informacje na plakacie w gablocie, w zakrystii lub klasztorze.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych drogich zmarłych. Jak co roku w naszej Parafii za zmarłych codziennie  odprawiane będą nieszpory z wypominkami o godz. 17:30 oraz Msza św. o godz. 18.00. Już teraz można zaopatrzyć się w odpowiednie kartki wyłożone przy wyjściach z kościoła.
  6. Informujemy, że jeśli pogoda na to pozwoli, w tym tygodniu zakończymy remont schodów prowadzących na chór od strony ul. Ujejskiego. Obecnie schody są okładane granitem, pozostanie jeszcze oczyszczenie całej konstrukcji oraz zamontowanie poręczy. Na wiosnę planujemy remont wejścia do kościoła od ul. Ujejskiego oraz zbudowanie szerokiego podjazdu dla wózków. Składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wsparli ten remont swoją ofiarą. Aby do końca pokryć wszystkie koszty za tydzień taca z każdej Mszy św. będzie przeznaczona właśnie na ten cel. Za wszystkie ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  7. W tym tygodniu z naszej Parafii do Pana odeszła Jolanta Stefaniak, lat 58 z ul. Wachowiaka.