Ogłoszenia duszpasterskie


Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI
Niedziela Zwykła
28 września A.D. 2014

 1. W dzisiejszą niedzielę w ramach akcji Rozpal Iskrę Bożego Miłosierdzia na ulicach miast całego świata o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Gdyni spotkamy się  pod Krzyżem poległych stoczniowców przy ul. Piłsudskiego. Serdecznie zapraszamy!
 2. Jutro, czyli 29 września, od godz. 15.00 do 17.00 parafialny Caritas będzie wydawał jabłka dla rodzin wielodzietnych oraz najuboższych z naszej parafii.
 3. Od środy 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele przez cały październik zapraszamy na Różaniec codziennie o godz. 17.30.
 4. W pierwszy piątek miesiąca 3 października zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi podczas każdej Mszy św. Dodatkowa spowiedź dla dzieci od godz. 16.30, natomiast o godz. 17.00 Msza św.
 5. Również 3 października przypada wigilia Uroczystości św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie oraz wszystkich Parafian i Sympatyków naszego klasztoru i parafii na nabożeństwo Transitus upamiętniające przejście św. Franciszka z tego świata do nieba. Prosimy aby na nabożeństwo przynieść ze sobą świece.
 6. W sobotę 4 października będziemy obchodzić Uroczystość św. Franciszka. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Tego dnia o godz. 12.00 odbędzie się błogosławieństwo zwierząt na placu przed klasztorem.
 7. Ponadto w liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek 29.09. – Święto św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek 30 .09 wspomnienie św. Hieronima, w środę 1.10 – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w czwartek 2.10 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 8. Również w sobotę 4 października zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00.
 9. Serdecznie zapraszamy na na KONCERT MUZYCZNO-POETYCKI w wykonaniu: zespołu TRIO CON PASSIONE oraz poetki Pani BOGUSŁAWY ZYGADŁO, który odbędzie się 12 października 2014 r. o godz. 19:00 w dolnym kościele. Bilety  w cenie 15-20 zł  do nabycia w zakrystii kościoła górnego .
 10. Składamy serdeczne podziękowania i Bóg Zapłać za wszelkie ofiary składane na remont schodów prowadzących na chór. Niech Pan Bóg obdarzy Was swoim błogosławieństwem za wszelkie okazane nam dobro.
 11. W tym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana:
 • Marek Dawidowski, lat 54 z ul. Kordeckiego,
 • Stefan Pstrągowski, lat 91 z ul. Świętojańskiej,
 • Władysława Poreda, lat 79 z ul. Wyspiańskiego.