Woreczek ryżu 2021

Franciszkański Sekretariat Misyjny z Gdyni wraz z Fundacją „Tworzyć Miłością” po raz 10. zapraszają wszystkich do włączenia się w dobroczynną akcję „Woreczek ryżu” na rzecz potrzebujących dzieci w Kenii i Ekwadorze. Jest to forma jałmużny wielkopostnej, dzięki której nasi misjonarze zapewniają najmłodszym dostęp do opieki medycznej, edukacji i zapewniają im wyżywienie. Akcję można wesprzeć zakupując wirtualny „Woreczek ryżu” wysyłając charytatywny SMS, bądź przez wpłaty online. Szczegóły na plakatach, ulotkach oraz stronach internetowych naszego klasztoru, sekretariatu misyjnego oraz www.woreczekryzu.pl

Wraz z rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu Franciszkański Sekretariat Misyjny z Gdyni wraz z Fundacją „Tworzyć Miłością” startują z 10. edycją dobroczynnej akcji Woreczek ryżu na rzecz potrzebujących dzieci w Kenii i Ekwadorze.

Przesyłamy tego maila z prośbą, by w ogłoszeniach parafialnych, a także na stronie klasztoru i w mediach społecznościowych rozpropagować akcję i zachęcić dzieci, młodzież w szkołach, dorosłych i członków grup do czynnego włączenia się w tę akcję pomocy tym, którym trudniej jest zapewnić nawet podstawowe potrzeby, jak wyżywienie, dostęp do edukacji czy opieki medycznej.

Akcja Woreczek ryżu trwa cały rok, dlatego można o niej przypominać na okrągło… niech dobro się pomnaża.

Z całego serca dziękujemy tym, którzy włączyli się w nią w poprzednich latach. W ubiegłym roku, mimo pandemii, zebraliśmy rekordową sumę ponad 282.000 zł. Tą kwotą będziemy finansowali projekty pomocowe dla dzieci przez cały rok. Do tej pory zakupiliśmy sprzęt do ratowania noworodków i ich matek, komputery i tablety do nauki zdalnej, czy nasiona potrzebne do wyżywienia. Kwota wydaje się duża, ale potrzeby są jeszcze większe, dlatego bardzo prosimy o wsparcie. Raport z wydatkowania oraz wszelkie aktualności dostępne są na stronie www.woreczekryzu.pl

Na tej samej stronie www.woreczekryzu.pl dostępne są wszystkie formy włączenia się w akcję i zakupu wirtualnego Woreczka ryżu:

– wysyłając SMS o treści DAR na nr 72052 /2,46zł/ (usługa dostępna dzięki Caritas Polska)

– wpłaty przez www.pomagam.pl/woreczekryzu2021

– wpłaty na konto Organizatorów:

  – Franciszkański Sekretariat Misyjny 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 tytułem WORECZEK RYŻU

  – Fundacja „Tworzyć Miłością” 09 1240 5400 1111 0010 7573 1712 tytułem WORECZEK RYŻU

Zapraszamy do obejrzenia nowego spotu promującego początek akcji.

Jesteśmy w trakcie dystrybucji plakatów i ulotek. Do niektórych miejsc już dotarły, do innych przywieziemy osobiście w możliwie najbliższym czasie.

W pakiecie są też plakaty dotyczące 1% dla naszej prowincjalnej Fundacji „Tworzyć Miłością” na rzecz wszystkich dzieł franciszkańskich. Proszę o zawieszenie plakatów i zachętę w ogłoszeniach parafialnych.

Z poważaniem

br. Robert Kozielski OFMConv.

sekretarz prowincjalny ds. misji

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz franciszkańskiej Fundacji „Tworzyć Miłością”, która swym działaniem wspiera różne dzieła naszej Prowincji zakonnej. Szczegóły na plakatach, ulotkach i stronie www.fundacjatm.pl