Wspólnota Rodzin św. Maksymiliana

Wspólnota Rodzin św. Maksymiliana

Kim jesteśmy?
Naszą wspólnotę tworzą katolickie rodziny, którym CHCE SIĘ WIĘCEJ. Jesteśmy typowymi rodzinami. Mamy dzieci, jedni trochę mniej, drudzy trochę więcej. Pracujemy. Mieszkamy w całym Trójmieście. Mamy przeróżne pasje, zawody i hobby. Zachciało nam się ciekawej formacji dla nas i dla naszych dzieci i stąd powstała wspólnota.

Co robimy?
Mamy w miesiącu jeden wspólnotowy weekend. Spotykamy się wtedy o 14.00 w Gdyni i zaczynamy od formacji dla naszych dzieci (są cztery grupy wiekowe). O 15.00 mamy Eucharystię, a następnie dzieci oddajemy pod opiekę niań i zaczyna się nasze spotkanie – katecheza ojca i dzielenie w grupach.

Formacja? Co to?
Formacja to droga naszego rozwoju. A tak konkretnie – zakres tematyki spotkań na dany rok – od września do czerwca. Tematykę określamy wspólnie w czasie rekolekcji wakacyjnych. Obecnie skupiamy się na omawianiu nauczania Jana Pawła II zawartego w „Familiaris consortio”.

Co poza formacją?
• Raz w miesiącu odpowiadamy za mszę świętą rodzinną – staramy się animować śpiew, czytania i wspomagać ojca w atrakcyjnym opracowaniu homilii.
• Organizujemy Bal Wszystkich Świętych, Wyprawę Adwentową po światełko, rekolekcje letnie dla rodzin,
• Wspólnie spędzamy czas m.in. uczestnicząc w wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

Gdzie można nas spotkać?
Jesteśmy z całego Trójmiasta. Łączy nas klasztor franciszkanów w Gdyni. Najłatwiej nas spotkać na mszach rodzinnych o 11.30 w każdą niedzielę lub napisać do nas na Facebook przez profil Wspólnota rodzin św. Maksymiliana czy email: wspolnotarodzingdynia@gmail.com . Zapraszamy, jesteśmy wspólnotą otwartą na nowe rodziny i działania.

Spotkania w drugą sobotę miesiąca o godz. 16:00.

Opiekun: o. Stanisław Kreft

Odpowiedzialni: Daria i Łukasz Narloch